Podolog w La Meri

Od Grudnia w naszym salonie La Meri przyjmuje podolog Diana Sagan, która wyjaśnia nam czym dokładnie się zajmuje.

- Kto to jest podolog?
Podolog to specjalista zajmujący się diagnozą, leczeniem i profilaktyką w obrębie stóp. Podologia to dość młoda specjalizacja , a podolog musi posiadać wiedzę z takich dziedzin jak: dermatologia, fizjoterapia, kosmetologia, diabetologia. Podejście do pacjenta powinno odbywać się w sposób holistyczny.
- Czym zajmuje się podolog?
Podolog zajmuje się wykonywaniem takich zabiegów jak:
-podstawowy zabieg podologiczny (który polega na opracowaniu całej stopy ze szczególnym zwróceniem uwagi na występujące na niej schorzenia), leczeniem paznokci zmienionych chorobowo, leczeniem, pielęgnacją i profilaktyką stopy cukrzycowej, leczeniem wrastających paznokci, leczeniem brodawek, leczeniem pękających pięt.

3. Jakich produktów w pielęgnacji stóp unikać?
Przede wszystkim należy unikać kremów, które nie są do stóp przeznaczona. Balsamy czy lotiony nie zawierają składników, które są wymagane w takich produktach. Podstawowym błędem jaki popełniają pacjenci to stosowanie „skarpetek złuszczających”, który potęgują problemy na stopach, a często dochodzi również do podrażnienia zdrowych tkanek. Długie moczenie stóp w solach nie jest wskazane (szczególnie przy stopie cukrzycowej), skóra jest wtedy miękka co czasem może doprowadzić do uszkodzeń skóry, przykładowo może potęgować problem pękających pięt. Ewidentnie unikamy pumeksu, jest on siedliskiem brudu i bakterii w czym sprzyja stosowanie go w wilgotnych miejscach, odkładamy go na rzecz wizyt u podologa.
- Jak długo trwa lecznie podologiczne?
Czas leczenia podologicznego jest uwarunkowane typem schorzenia i stopnia jego zaawansowania, czasem od momentu od kiedy pojawiły się pierwsze objawy ma tu kluczowe znaczenie np. przy problemie brodawek, które mają tendencję do rozrastania. Na czas leczenia może mieć wpływ leczenie zastosowane przed wizytą u pomolog i ogólny stan zdrowia pacjenta. Sukcesem prowadzonej terapii jest współpraca na drodze podolog-pacjent, Wykonanie zabiegu jest częścią terapii, drugą istotną rolą jest stosowanie się pacjenta do zaleceń. Dopiero wtedy mamy sukces.
- W jaki sposób przygotować się do wizyty u podologa?
W trakcie umawiania się na wizytę do podologa pacjent jest poproszony alby od tego momentu nie robił ze stopami nic. Często przed samą wizytą wyrządzają sobie krzywdę, np. za krótko skracając paznokcie. Pacjenci również są proszeni, aby nie moczyć stóp, bo zmacerowany naskórek, zaburza obraz schorzeń na stopie.
Zapraszamy serdecznie na konsultacje podologiczne oraz zabiegi. Możesz umówić się on line na naszej stronie lub dzwoniąc do salonu Tel. 500 260 438
Zapraszamy